Hakkımızda - Nil Pasta Salonu

İçeriğe git

Nil Pastanesi, İsmail Sümer ve İsmail Berberoğlu tarafından 1980 yılında Narlıdere'de hizmete açılmış olup ismini, bereket ve coşkuyu çağrıştıran Nil Nehri'inden esinlenerek almıştır.

Halk tarafından Küçük İsmail (İsmail Berberoğlu) ve Büyük İsmail (İsmail Sümer) olarak isimlendirilen bu ellerin başarısı; "çekirdekten yetişme" diye adlandırılan, ustalık aşamasına kadar gelinen yolda verdikleri meşakkatli mücadelenin ürünüdür.
Ellerinden çıkan tüm lezzetler istinasız talep görmüştür.

Üretilen lezzetlerin sesi ilçe sınırlarını aşmış ve kısa sürede İzmir'in aranılan lezzetleri arasındaki yerini almıştır. Öyle ki konser yada turne için İzmir'e gelen şöhretlerin uğrak mekanı olmuştur. Bunlar arasında Metin Akpınar & Zeki Alasya, Ateşböceği Ercan, Balarası Özdemir, Adile Naşit, Bülent Özveren, Nalan Altınörs, Bülent Ersoy, Yasemin Yalçın gibi sanatçıların yanısıra Deniz Baykal ve Mesut Yılmaz gibi siyasiler de dönemin ilk akla gelen saygın isimlerindendir.

Geleneksel lezzetinden ve kalitesinden ödün vermeyen işletme, bugün ikinci nesilin yenilikçi vizyonuyla yoluna devam etmektedir.

Mithatpasa Caddesi, No:325/A, Narlidere-IZMIR
Tel: (232) 2381656
İçeriğe dön